Podpůrná Sdružení

Užitečné odkazy a stručné informace o dalších organizacích působících v oblasti perinatologie, neonatologie a pediatrie.

Nadace Rozvoje

Občanské Společnosti

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) v rámci programu Včasná pomoc dětem vytvořila online mapu dostupných služeb rané péče – jedná se o podpůrnou webovou stránku pro rodiny, které hledají pomoc. Součástí je návodné Desatero pro rodiče, které jim zodpoví otázky související s postižením dítěte. V mapě pak mohou rodiče vyhledat nejbližšího poskytovatele rané péče dle druhu postižení u dítěte.

  • Raná péče
  • Preventivní sociální služba
  • MPSV § 54 zákona č. 108/2006
  • 47 registrovaných poskytovatelů
  • Cílové skupiny rodin
  • Děti s postižením
Newborn_premature_twins
people_icon

NROS

Podpora

Nadační Fond

Pro předčasně narozené děti

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny založily v prosinci roku 2013 Hana Píšová a Markéta Stránská poté, co Hanka sama předčasně přivedla na svět svoje dvojčata. Cílem fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci.

Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem.

Společnost pro ranou péči

Podpora a pomoc rodinám

Musí se Vaše miminko potýkat s obtížným životním startem? Potřebujete odborníka, který Vás podpoří, vyslechne a poskytne Vám potřebné informace?

Raná péče je tu pro Vás

Společnost pro ranou péči nabízí konzultace s odborníky rodinám s předčasně narozenými dětmi, či s dětmi se zdravotními problémy. Bezplatně nabízíme poradenství k psychomotorickému vývoji dítěte včetně praktické ukázky a instruktáže rodičů, naslouchání, provázení. Naši odborní poradci se Vám můžou věnovat ihned v nemocnici a dále při konzultacích v domácím prostředí.

Nezůstávejte na své starosti sami. Kontaktujte nás včas.

Nedoklubko

Když se vám narodí miminko dříve, než čekáte

Nedoklubko je rodičovská organizace, která podporuje rodiče po předčasném porodu. Spolupracuje s perinatologickými centry v ČR, je aktivním členem mezinárodní organizace EFCNI.

Nedoklubko je tu pro všechny blízké předčasně narozených dětí. Aby věděli, na koho se obrátit a že v tom nejsou sami.

Podpůrná Sdružení

Projekty

Dlouhá Cesta
Dlouhá Cesta


Občanské sdružení vzniklo v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené s odchodem dítěte prožívaly společně. Posláním je pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoliv věku a z jakékoliv příčiny.

Prázdná Kolébka
Prázdná Kolébka


Cílem projektu (vznik pod hlavičkou sdružení Dlouhá Cesta) je podpora a pomoc rodičům (a blízkým příbuzným), kterým zemřelo miminko před porodem nebo krátce po něm.